Rozlúčka s Františkou

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 21. 02. 2022

     Náš klub sme založili už pred 30 rokmi; presne o toľko rokov sme starší! A hoci my to tak nepociťujeme, realita života nám to pripomína ďalšou rozlúčkou s členkou nášho klubu. Tá prvá bola 17. októbra 2007 s Milanom Tomašovičom (nar. 1945) – prišlo to ako blesk z čistého neba. Druhá smutná správa nasledovala po troch rokoch a troch mesiacoch - navždy odišiel ďalší klubový Milan, Milan Poláček (nar. 1948). 25. apríla 2016 sme sa rozlúčili s Jarkou Šidelskou, rod. Filustkovou (nar. 1946) a v septembri toho istého roku so Šaňom Ikrinským (nar. 1936). Vlani vo februári odišiel Štefan Fleischer (nar. 1947) a o rok nato naša Františka.    Veľké poďakovanie patrí Daniele, ktorá dokázala zistiť všetky informácie nielen o živote Františky, ale aj o uložení jej urny na cintoríne v Topoľčiankach a za napísanie týchto riadkov:

      Ing. Františka Almásy, rod. Frajková, sa narodila 8.1.1931. Detstvo prežila v Topoľčiankach, kde žila so svojimi rodičmi a sestrou Helenou. Späť do Topoľčianok sa už po štúdiu na vysokej škole nevrátila. Študovala na Strojníckej fakulte, potom aj na Obchodnej akadémii. Jej dlhoročným pracoviskom bol Technopol. Predtým pracovala v Čs.plavbe dunajskej, kde spoznala svojho budúceho manžela.

     Do tanečného klubu prišla pred mnohými rokmi. Rada sa zúčastňovala tréningov, nevynechala žiadnu spoločenskú udalosť v klube, ktorých bolo neúrekom. Vždy milá, jemná, najstaršia členka klubu mala milý úsmev a pekné slovo pre každého.

    Rada cestovala, navštívila a spoznávala veľa krajín sveta, nechýbala ani na našich klubových výletoch po Slovensku. S obľubou pozorovala nočnú oblohu, vedela sa na nej dobre orientovať. Bola tiež členom parašutistického oddielu, rada sa stretávala s členmi na odborných stretnutiach i posedeniach.

    Výnimočným dňom, nielen pre Františku, bol 29. september 2017, kedy vo veku 86 rokov povedala áno svojmu bývalému kolegovi Ľudkovi. Spoznali sa pred šesťdesiatimi rokmi.

     Vek a choroby ukrajovali z ich života, ale napriek tomu si pomáhali, mali sa radi a boli šťastní. Ľudovít opustil tento svet 25.12.2021, Františka v nemocnici na Covidovom oddelení 7.1. 2022, jeden deń pred nedožitými 92. narodeninami.

      S láskou budeme na ńu spomínať.

      Odpočívaj v pokoji, Františka!

A ešte pár foto-spomienok na ňu: 
https://photos.app.goo.gl/ELcYWzBsjW3jqcPM6